Hidroefe

DİYAFRAMLI AKÜMÜLATÖRLER

Paslanmaz Çelik Diyafram Akümülatörü

【Milehertz】 Paslanmaz Çelik Diyaframlı Akümülatörü entegre tasrım sürecini benimser. Güçlü basınç dirnci, korozyon direnci ve yüksek stabilitesi ile kimya endüstriisnde, biyoteknolojide, çevre korumada ve kirlilik temizleme alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

45 MPa Yüksek Basınçlı Diyafram Akümülatörü

【Milehertz】 “45 MPa Yüksek Basınçlı Diyafram Akümülatörü, geleneksel tasarımla sınırlı değildir. İç yapısını optimize ederek basınç direncini büyük ölçüde artırır, bu da yüksek basınçlı alanlarda müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir.

DİYAFRAM AKÜMÜLATÖRÜNÜN FONKSİYONU HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI

Yedek Enerji Depolama

Akümülatör, iç hidrolik yağın deşarjını ayarlayarak pompa gövdesine yardımcı olabilir. Akümülatör takıldıktan sonra pompa için belirtilen gereksinimler uygun bir şekilde azaltılabilir, bu da bilimsel enerji tasarrufu ve verimlilik artışını sağlamak için kullanılabilir

İmpuls Şoku Azalt

Sıvı devresinde, sıvının akışı nedeniyle ekipman üzerinde daha az veya daha fazla impuls şok oluşacaktır; hatta çeşitli valfler kapatıldığında ve devre sıvısı hızla değiştiğinde daha yoğun etkiler meydana gelecektir. Akümülatörün kurulmasından sonra, pulsasyonu ve darbeyi etkili bir şekilde azaltmak için bir tampon olarak kullanılabilir

Dengede Kalma ve Kararlılık Sağlama

Eğer dış basınç veya ağırlık ekipman sistemine etki ederse, akümülatör kendi iç gaz ve sıvı dengesini ayarlayarak dış ağırlık değişimlerine iyi bir şekilde dayanabilir, ekipmanın şiddetli sarsılmasını ve dalgalanmasını önleyebilir ve ekipmanın denge stabilitesini koruyabilir.

Basınç Hacim Telafisi

Basınç devresinde, iç sızıntıyla karşılaşıldığında veya basınç ve sıcaklık gibi dış faktörlerde değişiklikler olduğunda, sistemdeki sıvı yağın hacmini değiştirerek sistem iç basıncının stabilitesini etkileyebilir. Akümülatör, bu durumda zamanında bir telafi olarak kullanılabilir ve hidrolik sistem’in stabilitesini korumaya yardımcı olabilir.